Про нас

Головна>> Про нас

Історія школи

 

Є на землі місця, які немовби створені для того, щоб бути наповненими дитячим сміхом. Саме таке мальовниче село Розбишівка. Тут, у затишному куточку  села, на березі річки Хорол, у колишньому маєтку поміщика Урсатьєва Олексія Григоровича розмістилася Розбишівський навчально-реабілітаційний центр з поглибленим професійно-трудовим навчанням Полтавської обласної ради.

Це – навчальний заклад для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку. Він забезпечує реалізацію права таких громадян на здобуття повної загальної середньої освіти та здійснює заходи з реабілітації, професійну орієнтацію та підготовку, проводить корекційно-розвивальну роботу з дітьми, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку.

Спочатку на території маєтку був агротехнікум. З 1938 року у панському маєтку розміщується будинок для дітей-сиріт.

У роки окупації дитбудинок евакуйовано до Челябінська. А в 1945 році у відремонтованому приміщенні дитячого будинку знову з’явилися юні мешканці. Привіз їх Самійло Йосипович Гуревич, який до війни очолював дитячий будинок у Кременчуці. Після закінчення війни директор дитбудинку повернувся з евакуації в Розбишівку, та не один, а разом з 11 дітками, які стали першими повоєнними вихованцями Петрівсько-Роменського дитбудинку – таку першу назву мав Розбишівський спецдитбудинок.

24 вересня 1966 року, в результаті реорганізації, на місці дитбудинку створено школу-інтернат для розумово-відсталих дітей. З 20.10.1998 року Розбишівська допоміжня школа-інтернат змінила назву на Розбишівську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат для дітей з вадами фізичного  або розумового розвитку; з 15.03.2005 року на Розбишівську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат Полтавської обласної ради.  З березня 2019 року заклад має назву Розбишівський навчально-реабілітаційний центр з поглибленим професійно-трудовим навчанням Полтавської обласної ради.

Мабуть, здивувався б пан Урсатій, побачивши маєток в Розбишівці оновленим і збереженим.

Сьогодні навчально-реабілітаційний центр – це сучасний освітній навчально-виховний заклад.  Для кожного вихованця школа є тією великою родиною та затишною домівкою, де панують злагода, взаєморозуміння і повага.

 

контакт